Slovník cizích a méně častých slov - písmeno D

Depurativní = čistí krev

Dezinformace = Vědomá lež.   Takhle jednoduché vysvětlení to je.   Může to být video (deep fake video), napsaný text (třeba sociální sítě jsou plné hoaxů, protože my lidi děsně rádi sytíme své emoce) nebo fotografie. Podstatný je úmysl, dezinformace vědomě posílá do světa lež, čím víc emocí v dezinformaci je, tím pevněji nám uvízne v hlavách a tím častěji ji šíříme.

Diuretický = močočpudný

DOP = italská zkratka Denominazione di Origine Protetta – Chráněné označení původu, ochranná známka kvality, kdy zboží označené zkratkou DOP znamená, že bylo vypěstováno či vyrobeno v Itálii tradičními postupy.

Zpět do slovníku
Novinky

30. 9. Aktualizován kalendář. Mj. přidán monstr Moravskoslezský jarmark v Ostravě.

22. 9.   Svatováclavský jarmark v Holasovicích už tuto sobotu a Hand made market v listopadu nově i v Opavě. Najdete v kalendáři kurzů a trhů.

14. 9. 2022  Ikonický Kreativ Ostrava, zajímavý večer s Vlnu ve Frýdlantě nad Ostravicí a nesmí chybět podzimní Mint Market v příhodném čase pro první dárky. Více v kalendáři.

 

23. 8. 2022  Aktualizován kalendář kurzů a trhů.  

 

18. 8. 2022   Na Slovensku, kde má řemeslná tvorba mnohem větší státní podporu, vypsali nové kurzy ŠKOLY REMESIEL ÚĽUV. Semestrální i víkendové kurzy v Bratislavě, Banské Bystrici a Košicích.

 

 

 

 

 

Přihlásit k odběru novinek

Sami zvolte, o jakých tématech chcete být informováni.


Napište nám