Jak se naučit anglicky

04 / 03 / 2021

jak se naucit anglickyPřehled dostupných, obvykle zcela zdarma, stránek s výukou angličtiny. Jsou jich miliony a vyhledávače na prvních pozicích nenabízejí vždy ty nejužitečnější. My se snažíme o průběžně aktualizovaný přehled programů a aplikací, které vám pomohou konečně mluvit, psát a především rozumět anglicky (a samozřejmě arabsky, německy, japonsky…).


Jak se naučit anglicky

Osobně považuji Markétin kanál English Hacker na Youtube a web s totožným názvem za dlouhodobě jeden z nejlepších YT kanálů v Česku. Angličtinu učí s pochopením pro věčné začátečníky a přitom má videa nabitá obsahem. K tomu zdarma nabízí další cvičení, kartičky na opakování slovíček ke stažení a kdeco jiného.  Za její prací je obrovské množství pečlivé práce.   Níže jedno z videí kanálu English Hacker, které je současně rozcestníkem k dalším zdrojům pro studium angličtiny - odkazy na audioknihy ke stažení, aplikace pro studium angličtiny, tipy na weby se seriály v angličtině a titulky atd. Můžete se v tom zahrabat na celý život a nebudete nikdy hotoví.

 

 

Další komplexní stránky nabité obsahem pro studium angličtiny:

Angličtina s Českou televizí - Česká televize obvykle nabízí nějaký ucelený kurz angličtiny, někdy pro děti, někdy pro dospělé. Berte cokoli, hlavně si nezapomeňte zapnout titulky.  

Helpforenglish.cz - jeden z nejstarších, a tudíž nejobsáhlejších webů věnujících se výuce angličtiny, doporučuji i jejich placenou aplikace, pokud to s učením se anglicky myslíte vážně

Anglická gramatika - vysvětlení časů od Markét 

Steve and Magie na YouTube - ano, oficiálně je to YT kanál určený dětem, ale klidně k dětem přisedněte a koukejte s nimi.  Rodilý Angličan žijící na severu Čech nás milým způsobem učí angličtinu vnímat. Nebiflujete slovíčka pořád dokola, ale učíte se je přirozeným  nasloucháním.  

Aplikace pro výuku angličtiny do mobilů a tabletů

Duolingo - pověstné a stále velmi účinné.  Pro začátek nechoďte do placené verze, těch reklam není tolik, aby se to nedalo přežít.  Dobrá zejména pro naprosté začátečníky a věčné začátečníky. Nepotřebujete chápat, za co získáváte diamanty a co jsou XP. Prostě každý den udělejte jedno dvě cvičení a po měsíci budete překvapeni svými pokroky.

Aplikace Ewa - Povinná aplikace pro každého, kdo se potřebuje zlepšit v poslechu a porozumění mluvené angličtině. Tato aplikace je placená, ale vložené peníze jsou skutečná investice do rozvoje své angličtiny.  Princip je jednoduchý: navolíte si svou úroveň angličtiny a podle toho se vám zobrazí příběhy v dané úrovni angličtiny. Text si můžete buď číst anebo poslouchat.  Za největší benefit mluveného slovat považuji možnost zpomalení. Čemukoli nerozumíte, stačí kliknout a načte se vám český překlad. Funguje jak pro jednotlivá slovíčka, tak pro celé věty. 

 

(Zdroj obrázku Pixabay.)

 

 

 

Zpět na výpis

Přidej komentář

Povinné položky je nutné vyplnit

Novinky

30. 9. Aktualizován kalendář. Mj. přidán monstr Moravskoslezský jarmark v Ostravě.

22. 9.   Svatováclavský jarmark v Holasovicích už tuto sobotu a Hand made market v listopadu nově i v Opavě. Najdete v kalendáři kurzů a trhů.

14. 9. 2022  Ikonický Kreativ Ostrava, zajímavý večer s Vlnu ve Frýdlantě nad Ostravicí a nesmí chybět podzimní Mint Market v příhodném čase pro první dárky. Více v kalendáři.

 

23. 8. 2022  Aktualizován kalendář kurzů a trhů.  

 

18. 8. 2022   Na Slovensku, kde má řemeslná tvorba mnohem větší státní podporu, vypsali nové kurzy ŠKOLY REMESIEL ÚĽUV. Semestrální i víkendové kurzy v Bratislavě, Banské Bystrici a Košicích.

 

 

 

 

 

Přihlásit k odběru novinek

Sami zvolte, o jakých tématech chcete být informováni.


Napište nám