Bezmasá jídla

Recepty na bezmasá jídla

Recepty na bezmasá jídla (krupici nehledejte)

Je třeba smířit se s tím, že bezmasá jídla bývají planá a mohou tak odradit.   Mějme na paměti, že nositelem chuti je tuk, a proto orestujeme-li koření na tuku (špek, olej, ghí, máslo...), rozvine se chuť a vůně do celého pokrmu a ochutí i fádní zeleninu či luštěniny.  Podobnou službu udělají v poslední fázi vmíchané čerstvé bylinky. 

V sekci bezmasá jídla najdete recepty na sladká i slaná hlavní jídla. V posledních letech kolem sebe mácháme lokálními surovinami, veganskými, bezlepkovými či pokrmy s minimální uhlíkovou stopou… Určitě jsem nějaký trend vynechala. Netuším, co je správně a jen se snažím vařit a nakupovat tak, abychom planetu nechali dětem v lepším stavu.  

Cizrna po indicku

16 / 05 / 2021

Recept na cizrnu po indickuSyté bezmasé jídlo plné bílkovin, vlákniny a zeleniny.  Čím víc koření, tím lépe.  Jakmile je v jídle garam masala (což není nic jiného než směs koření, která se v každé části Indii trochu liší), je jasné, že jde o jídlo inspirované lehkou a zdravou indickou kuchyní. 
Doma si cizrnu s rajčaty a kokosovým mlékem připravujeme ve větším objemu a jíme jako přílohu ke kuřecímu po indicku anebo jen s plackami. 

Nejnovější recepty

Cizrna po indicku - výživné hlavní jídlo, vegetariánská i masová verze

 

 

 

Přihlásit k odběru novinek

Sami zvolte, o jakých tématech chcete být informováni.


Napište nám